Bilinçaltı ve Duygusal Beden İlişkisi!!

Tekrara düşme kısır döngüsü nasıl kırılır?


Hayatımızın her anında deneyimlediğimiz her bir duygu, duygusal bedenimizin özünü ve bağlantısını belirler. Bu nedenle, duygusal doğamızın kalitesi ve saflığı, doğrudan ifade ettiğimiz duygular tarafından belirlenir. Kelimenin tam anlamıyla duygusal bedenimizi yaşadığımız duygularla inşa ederiz.

Şimdi, evrimsel bir bakış açısıyla, amacımız: Ruh’un yüksek özlemlerini kontrollü bir şekilde yansıtacak (her gelip geçici olayı dışa vurumla yansıtmak yerine) berrak bir göl gibi saf, durgun ve sessiz bir duygusal bedene sahip olmaktır.

Alt benliğin kontrolsüz bir şekilde kapris ve arzusuna kapılmak, duygusal bedenimizde büyük bir yorgunluğa neden olmaktadır.

Evrimsel hedefimiz, duygusal doğamız üzerinde kontrol sahibi olmaktır ; ancak hedefimize ulaşmak ve duygusal doğamız üzerinde hakimiyet ve kontrol elde etmek için yapmamız gereken önemli bir şey var.

Duygusal bedenimizi tüm yerleşik otomatik tepkilerden arındırmalıyız. Otomatik duygusal tepkilerimizi bilinçli duygusal tepkilere dönüştürmemiz gerekiyor. Otomatik olarak tepki verdiğimizde, hayatta sadece bir kurbanız.

Bilinçli ve kasıtlı olarak yanıt verdiğimizde, hayatımızın efendisi oluruz.

Hayatta büyümek istiyorsak, bunun bir yolu yoktur: Otomatik duygusal tepkilerimize bakmalı ve onları evrimsel hedefimize hizmet eden yeni tepkilere dönüştürmeliyiz.

Evrimsel Hedefimiz Tam Olarak Nedir?

 
Buradaki ve şimdiki evrimsel hedefimiz (tekamül süreci ) evrim merdiveninde bir sonraki adım, tabiri caizse beyin bilincimizde Ruhun farkında olmaktır.

Beyin bilincimizde ruhun farkında olmak, ışıklandıran Ruh ile kendisinin beyinde demirlemiş uzantısı (bilinçli düşünme) arasında doğrudan, engellenmemiş bir iletişim kurmak için duygusal doğamızı arındırmamız gerekmektedir.

Her travma ; duygusal doğamızda karışık bir astral madde sisi yaratarak, bu şekilde ruhun ışığını örter. Her korkuya dayalı, ayırıcı duygu, eterik kablo sistemimizde bir kısa devre yaratır ve kablolama sistemimizde bir kısa devre olduğunda, otomatik bir tepkiyi değiştirmek zordur. Çünkü kablolama sistemimiz demiryolu gibidir.

Otomatik bir reaksiyon önceden ayarlanmış bir yoldur. Bu bir programlamadır.

Program, “Beni incitirsen, ben de seni incitirim.
Sen bana bağırırsan ben de sana bağırırım.
Bana ihanet edersen, sana bunu ödetirim. Bu programlama, belirlenmiş bir yol olduğu için otomatiktir olarak verilmiştir.
Otomatik tepkilerimizi nasıl kırabiliriz?
Birinci adım: Kendinizi gözlemleyin. Önce neler olduğunu gözlemlemeden kendimizi değiştiremeyiz. Otomatik pilotta ne zaman ve nerede tepki veririm?
Hangi durumlarda, hangi kişilerle vs. bir düğmeye basıyormuş gibi tepki veriyorum?
Böylece, bu soruları yanıtlarken ve kendimizi gözlemlediğimizde otomatik bir tepkinin farkına vardıkça, bu tepkinin başlangıcında kendimizi durdurmalı, bilinçli ve kasıtlı olarak onun yerine yeni bir tepki koymalıyız.
Şimdi, sistemimize her yeni bilinçli tepki verdiğimizde anda kalarak, ruhun farkında olma evrimsel hedefimize hizmet eden bir yanıttır. Duygusal doğamızın özünü ve elektrik kablolarını tam anlamıyla değiştiririz. Duygusal bedenimizi dönüştürüyoruz ve onu Ruh için uygun bir araç haline getiriyoruz. Biz, duygusal bedende yaşayan Ruh olarak, onun üzerinde ustalık kazanır ve “gemimizin” komutasını alırız. Hedef budur ve bir kez hedefi anladığımızda, onu arzulamalı ve ona doğru çalışmalıyız.

Burada farkına varmamız gereken önemli bir şey var:


Kendimizi otomatik yerleşik tepkilerimizden kurtarmadığımız sürece aynı kişi olarak kalacağız. Hayatımızda büyüme olmayacak çünkü otomatik pilotta bir robot gibi olacağız. Evrimsel hedefimizi kaçıracağız ve başaracağımız tek şey dersimizi öğrenmeyi ertelemek. Sonrası yine ve yeniden farklı öğretilerle tekrara düşmek. Unutmayın: siz dersi öğrenene kadar öğreti devam eder.

Yine de, er ya da geç, bu dünyevi okuldan mezun olmayı umuyorsak, otomatik yerleşik tepkilerimizle yüzleşmeli, onları bilinçli ve kasıtlı olarak değiştirmeliyiz.

Ruhun farkında olmak, hayatımızın her anında, elimizden gelenin en iyisini yaparak, bilinçli olmak demektir. Ruhun farkında olmak, düşüncelerimizi bilinçli olarak seçmek, sözlerimizi ve duygularımızı bilinçli olarak ifade etmek, bir şeyleri kasıtlı ve bilinçli olarak yapmak anlamına gelir.

Şimdi açıkçası, bunu başarmak yaşamlar alır ve bu reenkarnasyonun nedenlerinden biridir. Yine de, durumu evrimsel hedefi anladığımızda ve üzerinde çalışmaya başladığımızda, nispeten kısa bir süre içinde büyük ilerleme kaydedebiliriz.

Tekamül sürecimiz, ruhsal gelişimimiz ve yaşamdaki amacımız konusunda ciddileşmenin zamanı geldi! Otomatik reaksiyonlarımızı elemeye başlayalım. Robotlar gibi davranmaya devam edersek, evrimsel hedefimize ulaşmanın bir yolu yok. Ustalar gibi davranmaya başlayalım.

Yükselmiş Üstatlar bilinçli olarak sevgi, neşe, alçakgönüllülük, minnettarlık, şefkat, saflık, sebat ve tüm bu güzel nitelikleri ifade etmeyi arzularlar. Çünkü bunu yaparken, duygusal bedenimizin kimyasını kelimenin tam anlamıyla değiştiririz. Kelimenin tam anlamıyla maddenin frekansını yükseltiriz. Doğamızın gereği olarak, duygusal alanımızı kelimenin tam anlamıyla dönüştürür ve kendimizi duygusal otomatizm hapishanesinden kurtarırız.

EYLEM ADIMI:


Kendinizi gözlemleyin ve içine düştüğünüz otomatik tepkilere dikkat edin. Bunlardan birini seçin ve bilinçli olarak yeni bilinçli, kasıtlı bir tepkiye dönüştürmeye başlayın. Fiziksel, duygusal, zihinsel doğanızda ve yaşamınızda ustalaşma konusunda ciddi iseniz ,eğitim modüllerimizi inceleyip bizi danışabilirsiniz.

SORUNLARINIZI PROJELERE DÖNÜŞTÜRÜN :
Otomatik tepkileri aşmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Ruhsal büyüme için ilham verici projelere ve hızlı, ustaca, neşeyle çözmek istediğiniz kişisel sorunlarınız ve zorluklarınız mı var?

Yada sadece kendi üstatlığınıza adım atmak ve evrimsel yolculuğunuzu hızlandırmak için biraz yardım ister misiniz? Öyleyse, özel danışmanlık ve eğitimler için bizimle irtibata geçebilirsiniz!

Serdar Denk / Makaleler

Düşünceni bırak