Doğal Taşlar Canlı mıdır?

Kristallerin ( Doğal Taşların ) Özellikleri

Doğal taşlar, milyonlarca yılda meydana gelirler ve bünyelerinde topladıkları enerjinin yüklemesiyle de birçok hastalığın ilacıdırlar. Alternatif tedavide yeni ufukların açılmasına neden olan bu taşlar, tıbbi yöntemlerin etkisiz kaldığı noktalarda devreye girerek, sağlamış oldukları yararlarla bilim dünyasını da hayretler içine bırakmaktadırlar. Büyük çalışmalar büyük bir bilgi birikimi ve yüzlerce deneye dayanan bir tecrübenin ürünüdür.

Kristallerin içinde şifa amacı ile en çok kullanılan kuvars kristalleri, basınçla karşılaştığı zaman elektrik çıkaran, piezoelektrik bir minareldir. Kuvars kristali, silikonun tek elementi ve oksijen, kuvars kristali dünya kabuğunun çok büyük bir kısmını % 75 ini oluşturur. Yüksek ışık frekanslarının enerjilerini taşır. Kuvarsın matrisi dört yüzlü şekilden oluşturmuştur, dört üçgenin bir arada olmasıdır. Piramit gibi. Piramitler enerji yükselteçleridir.

Kristaller enerjilerini tabanlarından alır, geometrileri nedeni ile enerjiyi yükseltirler ve sonra onu uçlarından aktarırlar. En etkili beyaz ışık ile çalışırlar ve çok yüksek frekans kapasitene sahiptir. Kuvars çok yönlü spektrum aralığına sahiptir, sadece beyaz ışığa kanallık yapmaz, diğer renkleri de geçirir.

Kristalleri kullanmadan evvel mutlaka temizlemek gerekir. Kristaller tek ışık ve pozitif enerjiler ile değil, her türdeki pozitif ve negatif enerjiler ile çalışırlar. Bu nedenle kristallere çalışan herkesin kristallerini nasıl temizleyeceklerini, iyi yönde programlayacaklarını bilmeleri gerekir.

Kristali yeni aldığınızda, onlar pozitif olmayan negatif enerjilere sahip programları bünyelerinde barındırıyor olabilirler. Programların silinmesi kristallerin bu istenmeyen özeliklerini yok eder. Kristal kendisine dokunan kişinin zihinsel ve duygusal özeliklerini emer, bu özelikler iyi veya kötü olabilir. Kristale dokunan kişiye bağlıdır.

  • Kuvars Kristali: Kuvars, bugün tedavi edici nitelikleri en fazla olan taşların başında olup taşlarla terapide kuvars kristallerinin yeri çok büyüktür. Vücudumuzda zihinsel, bedensel ve ruhsal düzeyimizi arttırıcı enerji üretir. Ortamdaki tüm negatiflikleri geri iterler. Meditasyon için çok uygundur.

Hastalıkları ve negatif olayları, üzerinde bulunan kişilerden uzak tutar. Kuvvet ve enerji verir, kişisel bilincimizi çalıştırır, davranışlarımızı rahatlatır, problemlerimizi kolay yoldan çözmemize yardım ederler. Sinir sistemimizin, beynimizin, hormonal bezlerimizin dengeli ve düzenli çalışmasını sağlar, kişiyi pozitif enerji ile doldururlar. Ateşi düşürür, acıyı ve ağrıyı azaltıcı, ödem oluşumunu önleyici, sindirim ve boşaltım sistemi hastalıklarında şifa verici özelikleri vardır.

  • Ametist: Pozitif enerji yüklü bir kristaldir. Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizler. Sadece odanın bir yerinde durması bile negatifleri toplayıp, pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterlidir. Taşıyan kişiye de bu yükü aktarır. Kan temizleyicidir. 3. gözün renklerinden biri olan, eflatun veya mor renkli olup büyük kristallerden meydana gelir. Rengi içindeki demir miktarına göre çok açıktan, çok koyuya kadar değişen berrak bir kuvars kristali çeşididir. Koyu renkli olanlar daha değerlidir. Meditasyonda kullanılan en iyi kristallerden biridir. Üçüncü gözü çalıştırır, yüksek benlik irtibatı sağlar, akıl ve anlayış farkındalığı verir.

Şifa verilmesi sırasında, 3. Gözün veya şifa verilecek organın üzerine konur. Taç çakra ve 3. Göz çakrası ile bağlantılıdır.

  • Karnelian: Karnelian da kuvars kristalleri grubuna dâhil olup, berrak kırmızı, turuncu sarı, kahverengi renkli olabilir ama genellikle açık portakal rengi üzerinde çok küçük beyaz veya yeşil noktalar olan şeklinde rastlanır. İçindeki demir oksit miktarı rengini değiştirir. Kan akışını yavaşlatıcı, kanın kalitesini yükseltici ve sakinleştirici etkisi vardır, huzur verir. Enerji topraklayıcıdır. Kişiye negatif enerjilerden korunmak için güç verir. Sakral çakra ile bağlantılıdır.
  • Turkuaz ( Firuze ): Tılsım olarak kullanılan taşların en popülerdir. Çok sayıda koruyucu özelliği bulunur. Büyük bir çekim gücü olan bu taşı, tene değecek şekilde, devamlı olarak bilezik, yüzük veya kolye şeklinde kullanırsınız, sıkıntı ve stresinizi yok eder, sizi tüm olumsuz ve istenmeyen olaylardan korur. Negatif enerjilerden koruyucu taş olarak kullanılıp, nazara karşı etkilidir. İç huzuru ve sakinlik verir. Tansiyonu düzenler ve kalp hastalıklarına, sindirim sistemi sorunlarına iyi gelir. Kendisini taşıyan kişilerin şifa güçlerini artırır. Bütün çakralar, özellikle boğaz çakrası ile bağlantılıdır.
  • Jasper: Kuvars grubuna dâhil olup, lal türlerinden biridir. Kahve kırmızı, kahverengi, sarı, yeşil hatta beyazımsı renkte olabilir. Depresyona iyi gelir. Fazla enerjilerimizi topraklama özelliğine sahiptir. Karaciğer, safra kesesi, dalak ve mesaneyi kuvvetlendirir. Sindirim ve boşaltım ile ilgili hastalıklara şifa vericidir. Güçlü bir tedavi edici özelliği vardır. Kirlenme, radyasyon, toksin maddelere karşı dayanıklılığı arttırır, endokrin sisteminde denge sağlar. Kişinin kendisini güçlü ve sağlıklı hissetmesine yardımcı olur. Fiziksel direnci artırır.
  • Yeşim ( Jade ): Çok güzel yeşil rengi ile ünlüdür ama saf yeşim genellikle beyaz olur. Kırmızı, sarı, pembe, eflatun, portakal rengi, mavimsi yeşil, gri veya kahverengi de olabilir. Böbrek, akciğer, kalp ve timüs hastalarına da iyi geldiği söylenir. Toksinlerin vücuttan atılması ve kırılan kemiğin çabuk kaynamasına yardımcıdır. Aşırıya kaçan duygusallıkları dengeleyip, kişiyi duygularının tutsaklığından ve korku endişelerinden kurtararak, iç huzuru ve güven duyguları verir.
  • Turmalin: Pozitif ve negatif kutuplara sahip, elektriksel özellikleriyle çok değişik ve olağanüstü bir taştır. Turmaline 1880 yılında elektrik taşı adı verilmiştir çünkü bu kristal piezoelektriktir. Isıtıldığı, titreştirildiği veya sıkıştırıldığı zaman, kristalin diğer ucundan değişik formda elektrik yükleri salınır. Üzerinde hem anot hem katot etkileri taşır. Gözle görülmeyen kızıl ötesi ışık yayar. Turmalin vücudumuzun elektromanyetik sistemini doldurur ve temizler.

Turmalin kristallerini su dolu bir bardak veya sürahi içine koyduğumuz zaman, su kristalin titreşimlerini bünyesine alır. Bu suyu her türlü hastalık için veya sağlıklı günlerinizi devam ettirmek için düzenli olarak içebilirsiniz.

Kristal Pandül ( Sarkaç ) Nedir?

Sarkaç veya pandül, sabit bir noktadan asılı bir kütleden oluşan ve belli bir periyodla salınan aygıt olup, ağırlık merkezinden belirli bir mesafede bulunan bir nokta veya eksen etrafında ileri geri sallanabilen katı bir cisimdir.

Sarkaç birçok farklı amaç için kullanılabilir. Bunlardan bazıları yüksek bilinçle bağlantı kurarak sorunlarımıza yanıt alma, çakralardaki enerji dengesizliklerini tespit etme, bir odadaki enerji dengesizliklerini tespit etme, çakraların dönüş yönlerindeki sorunları ve çakralardaki enerji dengesizliklerini gidermedir.

Sarkacınızı hangi amaçla kullanırsanız kullanın önce onu istediğiniz amaç doğrultusunda programlamalısınız. Yüksek bilinçle bağlantıya geçip sorularınıza doğru yanıt almak için şu şekilde programlayabilirsiniz. Özellikle sarkacınızı sol elinize alın. Bir süre elinizde kalsın ve ona sevgi enerjisi gönderin. Daha sonra sağ elinize alın ve ister içinizden ister sesli olarak ona ‘’ Artık yüksek bilincimle bağlantıya geçmen ve sorularıma yanıt vermen için seninle çalışmak istiyorum. Lütfen sorularıma kesin bir hareketle cevap ver’’ deyin. Sarkacınızı tutma mesafesinde tutun ve ona bakın hareket etmesini bekleyin. Onu yönlendirmeyin. İlk başta talimatlarınıza uymayabilir, hareketsiz kalabilir ancak bir süre sonra yavaş yavaş hareket etmeye başlayacak ve hareketi gittikçe hızlanacaktır.

Sarkacınızla, evinizi iş yerinizi temizleyebilirsiniz. Bolluk, bereket, huzur, sağlık burada olsun diye kodlama yapabilirsiniz. Pandül ile başkasının hastalığına şifa verebilirsiniz. Kaybolan bir eşyanın bulunması için kullanabilir, evin içinde mi dışında mı kayboldu diye sorabilirsiniz. Bir insanın bizimle ilgili düşüncelerinin pozitif veya negatif mi yolunda sorular sorabilirsiniz.

Sarkacımızın birinin kullandığını hissedersek veya biri ona elini sürdü ise, sarkacı yeniden temizlemek ve programlamak gerekir. Ne kadar çok kullanırsanız o kadar çok güçlenecek ve yüksek benliğinizden yanıt almanız o kadar çok kolay olacaktır. Ancak sarkacı kesinlikle kötü amaçlar için kullanmayın…

Düşünceni bırak