Usui Reiki Eğitimi 1-2-3a Master

 

Yeni Usui Reiki Eğitimi

Reiki Eğitim Modülleri

Reiki herkesi maddi ve manevi sağlığa götüren bir Işık (enerji) yoludur. Tanrısal sevgiyle bütüne yönelik ve içinde varoluş ruhunu taşıyan her varlığa ayrım gözetmeksizin ancak tekamül sınırlarına uygun bir şekilde etki edebilen bir öğretidir.

Katılım için ön koşul

Reiki 1 seviyesi herkese açıktır, isteyen herkes katılım sağlayabilir. Daha önce Reiki 1 uyumlaması olan herkes eğitimine devamı etmek isterse direk 2. Seviye eğitimine katılabilir.

Reiki 1 seviye

 • Reiki Nedir? Nasıl Çalışır?
 • Reiki Tarihi – Enerji Beden, Aura ve Çakralar
 • Reiki kullanım teknikleri – İnisiyasyon

Reiki 2. Seviye

 • Reiki 2 semboller ve kullanımı
 • İnisiyasyon
 • Meditasyon Teknikleri
 • Başkalarına, durum ve olaylara enerji gönderme
 • Bilinçaltı temizliği – 1 ve 2 seviye sertifika
Reiki eğitim modülleri grup eğitimleri olarak her ay belirlenen tarihlerde verilmektedir. Eğitim takvimini duyurular bölümünde bulabilirsiniz.
Eğitim kitapçıklarınız, eğitim ses dosyaları ve Sertifikalarınız e-posta adresinize gönderilmektedir.

Reiki 3 Master – Reiki 3A Master – Teacher

Reiki 2 eğitim modülü tamamlandıktan ve üstünden belirli bir zaman dilimin geçtikten sonra, ışık yolunda hizmete devam etmek isteyen Master adayı ile ön görüşme yapıldıktan sonra bu eğitim modülüne hazır olup olmadığı değerlendirilmektedir.

Reiki 3 Master eğitimi ve Reiki 3a Master eğitimci eğitimi öğrencinin ruhsal, psikolojik ve fiziksel durumuna göre aynı günde verilebilmektedir.

Usui Reiki Nedir?

Reiki, binlerce yıllık geçmişi olan ve ilk olarak tibetli lama’ların raku-kei adı altında kullandıkları bir tedavi yöntemidir.
Ancak ezoterik olarak “yüce kaynağın bilincini taşıyan, ruhsal amaçla çalışan yaşam gücü enerjisi” açıklaması anlamını daha iyi ortaya koyar. Yani Reiki, bir ruhsal şifa tekniğidir.
19. yüzyılda Japon Dr. Mikao Usui tarafından yeniden ortaya çıkarılmış ve insanlığa sunulmuştur. Bu eğitim modülü, yeni çağa entegre, günümüz enerjilerini destekleyici daha güçlü, güncel master sembollerini içermektedir.

Reiki Nasıl Yapılır?

Reiki, bedende meydana gelen enerji dengesizliklerini ve negatif enerji blokajlarını çözebilmek için yetersiz veya eksik kalan kendi enerji bedenimizi dengeleyip, tamamlayarak ve temelde bilinç değişikliği gerçekleştirerek ruhsal, dolayısıyla da fiziksel iyileşme sürecini başlatmamızın yolunu açar.
Bu doğal enerji, evrende yaratıcı güç tarafından kişilerin elleri ile akar. Şöyle ki; Bütün dünyada var olan ve yeniçağ döneminde Türkiye’de bir doğal şifa ve tamamlayıcı tıp yöntemi olarak her gün yaşam biçimimizin parçası olan Reiki pek çok kişi tarafından; gerek ruhsal gelişim, gerek bedensel gelişim, gerekse zihinsel gelişim amacı ile kullanılan evrensel yaşam enerjisidir.

Aynı zamanda şifa etkili bir enerjidir. İnisiye olan kişi ellerini kullanma yolu ile Reiki enerjisini aktarmaktadır. Bir master tarafından inisiye olan kişi bu enerjiyi kullanabilir. Günümüzde tamamlayıcı terapi olarak dünyada hastane ve kliniklerde kullanılmaktadır.

Ancak modern tıbbın yerini tutmaz, sadece tıbbi tedavinin yanı sıra bedensel, zihinsel ve ruhsal arınmanın da ilk basamağıdır diyebiliriz. Hem şifa arayanlar hem de şifa vermek isteyenler Reiki’ den faydalanabilirler, bu enerjiyi almak isteyen kişi, nasıl ki yaşama geliş amacı varsa evrensel yaşam ve şifa enerjisini kullanırken de bir amaca sahip olmaktadır.

Bireyin kendi kendini tedavide kullandığı yaşam enerjisinde; Reiki enerjisini verme yetkisine sahip bir kişi bir başka kişiye bunu aktarıyorsa; enerjiyi akıtan kişi vericidir, çünkü kanaldır, enerjinin aktığı kişide alıcıdır. Eller ise birer araçtırlar. Burada Reiki enerjisi ise güç görevini, şifa gücü görevini üstlenmektedir.
Reiki’nin iyileştirme şekli, ince düzeydeki enerjiyi eller yoluyla vücudun enerji sistemine aktarma yöntemidir. Bedenimiz kas, kemik, sinir, damar, organ vb. yapılardan oluşmaktadır. Aynı zamanda bedenimizde ince düzeyde bir enerji sistemi vardır. Bu sistem aracılığıyla; evrensel yaşam gücü enerjisi; bedenimizde dolaşır.

Bu ince düzeydeki enerji sistemi fiziksel bedenimizi saran enerji bedeninde oluşur, düşünce ve duygularımızın işlemine katkıda bulunur. Enerji bedenlerinin çakra denilen enerji merkezleri vardır. Çakralar yaşam gücünün fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal bedenlerdeki dolaşımına imkan sağlayan subap gibidir. Bedenimizde enerji meridyenleri ve nadilerimiz vardır. Bunlar ırmak gibidirler ve evrensel yaşam gücü enerjisini fiziksel bedenin tamamına taşırlar. Bu yolla bedenimizin sistem ve fonksiyonlarının dengelenmesini sağlarlar.

Reiki’nin stres yönetimi ve hastalıklar üzerinde etkisi var mıdır?

Fiziksel vücudumuz canlıdır, çünkü evrensel yaşam gücü enerjisi onun içinde dolaşır. Vücudumuz yaşam gücünün düşük olduğu zamanlar daha kolay hasta olur, fakat yüksek olduğu ve enerjinin serbestçe dolaşabildiği zaman da sağlığımızın korunması ve devamı çok daha kolaydır. Yaşam gücü enerjisinin akışını ve dolaşımını zayıflatan ve engelleyen bir unsur da strestir. Stres çelişen düşünce ve duygulardan doğar ve ince düzeydeki enerji sistemine yerleşir.
Stresi oluşturan öğeler arasında korku, kaygı, şüphe, kızgınlık, endişe ve huzursuzluk gibi duygu ve düşünceler vardır.

Tıbbi araştırmalar strese sürekli maruz kalan bir bedenin kendi kendini onarma, yenileme ve koruma yeteneğini bloke ederek zayıflattığını belirtmiştir. Amerikan Stres Enstitüsü, doktorlara başvuranların %75 ile %95 inin stres reaksiyonu sonucu rahatsızlıklar olduğunu tespit etmiştir. Çözülmemiş stresin etkileri hafif baş ağrısından kalp hastalığı, sindirim bozuklukları, solunum ve deri hastalıkları gibi büyük çapta sağlık sorunlarına kadar çeşitlilik gösterebilir.
Reiki, çözülmemiş stresin fiziksel ve duygusal etkilerini gidererek enerjiyi dengeler ve canlılık kazandırır. Meridyenleri ve çakraları yavaşça ve etkili bir şekilde açar, enerji bedenlerini temizler ve insanı rahatlatarak huzur duygusu verir. Evrensel Yaşam Enerjisi Hepimizde Vardır.

Aslında hepimiz bu evrensel yaşam enerjisi ile doğmaktayız. Artık araştırmalardan biliyoruz ki, insanın fiziksel bedeninin etrafında, onu kuşatan bir de enerji bedeni vardır. Bu enerji bedende çakra adını verdiğimiz 7 adet de enerji merkezi vardır. Doğduğumuz zaman temiz ve açık olan bu çakralar, dünyada yaşarken öfkelerimizle, kıskançlıklarımızla, hırslarımızla, egolarımızla kirlenip yarı kapanır. Yarı kapalı olan enerji merkezlerimiz, evrendeki var olan kozmik enerjiyi bedenimize tam olarak aktaramaz. Dolayısıyla bir çok hastalığın ortaya çıkmasına sebep olur.

Reiki Eğitimleri Neler İçerir?

Tıkalı olan veya dengesiz çalışan bu enerji merkezlerini açıp, dengeli çalışmasını sağlamaktır. Reiki enerjisinin aklı ve şuuru vardır. İnisiye olan kişi bu enerjiyi kullanırken akıl ve şuur sahibi olan bu enerjiden kanal olarak oldukça pozitif anlamda yararlanır. Somut veriler elde eder. . Özel bir yeteneğe sahip olmanızı gerektirmez, fakat bu enerjinin bilinçli kullanılması çok önemlidir.
Reiki ustaları kendi tecrübelerini Reiki’nin özünü değiştirmeden öğretiye eklemektedir.

Son yıllarda Reiki hızla dünyaya yayılmaktadır. Reiki geleneksel tıp tedavisi görmekte olan hastaların iyileşme sürecini %50 hızlandırmaktadır. Ellerin kullanıldığı her türlü tedavi şeklinde (değişik türdeki masajlar v.s) Reiki enerjisi geçerlidir.

 • Reiki, beden ve ruhu dengelediği gibi, zihni de güçlendirir.
 • Reiki, inancı ne olursa olsun, herkes içindir. Her şey tek kaynaktan gelir. Reiki, her zaman yaygın olan ve evrenin kendisi kadar eski olan güçlü enerjilerle çalışmakla ilgilidir.
  Sisteme uyumlanarak evrensel enerji için bir kanal olmayı kabul edersiniz. Reiki’nin hayatınız üzerinde gerçekten daha iyi olması için olağanüstü bir etkisi olacak.
 • Reiki, dijital / uydu televizyon alım sistemine bağlanmak gibi bir şey. Alınan dalgaların kalitesi / netliği berraktır. Reiki, diğer “enerji” şifa yöntemlerinden çok daha fazla uygulama ve işleve sahiptir.
 • Ki tüm canlıların yaşam enerjisidir. Ara vermeksizin var olan tüm canlıların içine akar. Zamanı gelince de azalır ve sonunda yok olur. Canlı üzerinde akışını keserse, o canlının fiziksel yaşamı sona erer, ölümü fiziksel olarak gerçekleşir.  Tüm canlılara Yüce Yaratan tarafından armağan edilen bu enerji, onların fiziksel olarak yaşamlarını sürdürebilmelerini sağlayan bir kuvvettir.
 • Zeki, nerede nasıl çalışması gerektiğini bilen bir enerjidir. İnsan veya başka bir canlının bu enerjiyi kullanmak için fazladan bir güç harcamasına gerek yoktur. Reiki hiçbir dine ait değildir. Dinle ve inançla bir ilgisi yoktur, ama reiki tüm dinlerde var olan şifa ve şifacılık bilgisinin kullanımıdır.

Reiki uygulayıcıları şifanın ve bu şifa enerjisine verdikleri ad olan ”ki” ‘nin tek kaynak olan Yaratandan geldiğine Ki enerjisinin çok değişik frekanslarda akış şekilleri olduğuna, iyi niyetle kaynağa bağlandığında herkesin bu enerjiyi alabileceğine inanırlar.

Reiki bir din değildir ve hiçbir inanca bağlı tutulmaz. Çünkü ister inanın ister inanmayın inisiye olduktan sonra bu enerji kullansanız da kullanmasanız da vücudunuzdan akar, kaybolmaz.. Bir kişi ya da zümreye ait değildir. Kullanımı son derece kolaydır. Enerji aktarımı sırasında uygulama yapılan kişiye, o kişiden de uygulama yapan kişiye herhangi bir problem geçmez.

Reiki sembolleri ve anlamları nelerdir?

Reiki sembolleri Usui Reiki 2 eğitiminde öğretilir. Bu aşamada 3 adet sembolün tarifi, kullanımı, çizimi öğretilir. Reiki 2 eğitimi almış bir kişi öğretilen 3 sembolü ezbere yazabilmelidir. Semboller yardımıyla akıtılan enerji, niyete daha iyi odaklanabilindiği için kuvvetlendirilir, zaman ve mekandan bağımsız olarak çalıştırılabilir. Bunlar Dr. Mikao Usui tarafından yıllarca süren çalışmalar sonucu Sutra’ larda bulunmuş binlerce yıllık kutsal formüller ve bazı Japonca kanji harfleri ile yazılmış kelimelerdir. Şifa sembollerinin çoğu Tibet orijinli olup, manastırlardaki kutsal kitaplardan elde edilmişlerdir. Binlerce yıldan beri bu bilgiler öğretmenden öğrenciye geçmiş ve kaybolmaması için özenle korunmuştur.

Reiki 1 eğitimi sonrası, görerek ve bilinçli kullanmadığınız halde, semboller hocanız tarafından auranıza yerleştirildikleri için, şifa çalışmalarınızda size yardımcı olurlar. Reiki 2 eğitimi sonrası ise, artık onlar uyumlama ve görsel öğrenme yoluyla da sizin bilinçli kullanımınıza açık, kendi sembolleriniz olmuştur.

Semboller Reiki enerjisini taşıyan anahtarlardır. Reiki 2 eğitimi bu sembolleri kullanabilmek için bir izindir. Reiki 2 ye uyumlanmamış kişilerin bu sembolleri bir yerlerde görseler dahi kullanmamaları, hatta denemeye bile kalkmamaları gerekir.

İlk Sembol: Cho Ku Rei

İlk sembol, “güç” olarak adlandırılan “Cho Ku Rei”dir. Anlamı evrenin, büyük yaratıcının veya Tanrı’nın tüm gücünü buraya koy, yeryüzünde şifa istenen bu noktaya indir, odakla demektir. Başlangıç sembolü olduğu ve diğer sembolleri harekete geçirdiği için çalışmayı başlatan düğme gibidir. Reiki’nin gücünü arttırmak ve şifa enerjisini özel bir bölgeye odaklamak için kullanılır. Negatif enerjiden arınmamızı ve pozitif enerji alanı oluşturur.

İkinci Sembol: Sei He Ki

İkinci sembol, Sei He Ki olarak adlandırılan “mental” semboldür. Tanrı ve insanlık bir oldu anlamına gelmektedir. Bu sembol, ruhsal, duygusal ve zihinsel şifa verir. Beynin içindeki enerjiyi dengeler, barış ve uyum getirir. Sembol duygusal bütün problemlerde, utangaçlık, öğrenilen şeylerin kolay akılda tutulamaması ve ruhsal sorunlarla ilgili istenmeyen alışkanlıkların giderilmesi gibi mental problemler için kullanılır. Bu sembol eskilerden gelen negatif şartlanmaların ruhsal tedavisinde de etkili olarak kullanılabilir.

Sinir, korku, depresyon, kızgınlık, öfke, kıskançlık, kendini kötü hissetme, tırnak yeme, istenmeyen tikler, sigara tiryakiliği, alkolizm, aşırı yeme veya yememe gibi zihinsel ve duygusal problemlerin giderilmesinde etkilidir. Karşınızdaki insandan negatif enerji aldığınızı hissediyorsanız, o kişi ile aranıza Sei He Ki çizerseniz, artık o kişinin enerjisi sizi etkileyemez, kendinizi korunma altına almış olursunuz.

Sei Hei Ki ile kristallerinizi temizleyebilir, kendinizi ilaçların yan etkilerinden koruyabilirsiniz. Bunun için Reiki 2 ye inisie olmuş olmanız ve sembolü kullanmaya yetkinizin olması yeterlidir.

Üçüncü Sembol: Hon Sha Ze Sho Nen

Üçüncü sembol, Reiki’nin uzaktan şifacılıkta kullanılan,  enerjiyi zamandan ve mekândan bağımsız çalıştıran semboldür.

 • Bu sembol uzaktaki bir kişiye, geçmiş veya gelecek zamana şifa enerjisi göndermemizi sağlar. “Ne geçmiş, ne bugün, ne de gelecek” anlamını taşır. Enerjiyi odanın diğer ucuna gönderebileceğimiz gibi geçmiş veya gelecek zamana da gönderebiliriz. Bu sembol dokunarak tedavi edemediğimiz fiziksel ve zamansal olarak erişemediğimiz durumlarda kullanılır.
 • Sembolü uzaktan veya başka zaman dilimine yapılması gereken şifa uygulamaları bu sembolün kullanımı ile gerçekleştirilir.
 • Yukarıdaki açıklamalardan da anlaşılacağı gibi ilk sembol daha çok fiziksel bedende çalışmaktadır. İkinci sembol ruhsal bedende ve üçüncü sembol ise uzaktan şifa göndererek çalışmaktadır. Şifa verilmesine yardım eder, niyetimize daha iyi odaklanmamızı sağlar.

Usui Reiki Master Teacher 3A eğitimini  bir ve ikinci modül eğitimini tamamlayan herkes alabilmektedir. 

Master – Teacher eğitim modülünü tamamlayan öğrenci artık bundan sonraki süreçte başkalarına eğitim ve inisiyasyon verme yetkisine sahiptir.

Işık yolunda eğitimlerine devam etmek isteyen hizmete gönüllü yol arkadaşlarımız için eğitimler altta belirtilmiştir.

Tüm eğitim ve inisiyasyonlarınızı yüz yüze veya uzaktan (online ) canlı dersler ile alabilirsiniz.

Tüm eğitimlerde,  ilgili seviyenin eğitim dosyaları ve sertifikaları verilmektedir.

Eğitim ve inisiyasyonlar hakkında daha detaylı bilgi için bizlere iletişim adreslerimizden  ulaşabilirsiniz.

Düşünceni bırak